Strona Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Boże Ciało
Powitanie
Witaj na Stronie Parafii Przeczyca.

Różaniec na granicach Polski

Organizowany jet wyjazd na modlitwę Różańcową na Granicach Polski

Wyjazd autobusu będzie w sobotę 7 października o godz. 8.00 z Przeczy z parkingu przy Kościele Parafialnym. Różaniec rozpocznie się o godz. 10.30 o godz. 11.00 będzie Msza św, o godz. 12.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 13.00 wymarsz do miejsc wyznaczonych na granicy Polski, od godz. 14.00 do godz. 16.00 Modlitwa Różańcowa, Odmawiać będziemy wszystkie cztery części Różańca Świętego, Zakończenie nastąpi o godz. 16.00 Błogosławieństwo ogarnie „Cały Świat”

 


Kalendarz Liturgiczny

św. Wacław

 

Kalendarz Liturgiczny:  w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa kapłana, we wtorek Świętych męczenników Kosmy i Damiana, w środę  wspomnienie Św. Wincentego  a Paulo kapłana, w czwartek wspomnienie  Św. Wacława męczennika, w piątek  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie Św. Hieronima doktora kościoła, w niedzielę  wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka  Jezus.


Światowy dzień społecznego przekazu

Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się w intencji twórców programów radiowych i telewizyjnych, dziennikarzy, autorów artykułów, aby  prasa, radio, telewizja służyły dobru wszystkich i prawdzie.


Matki Bożej Siewnej

W piątek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny zwana Uroczystością Matk Bożej Siewnej. Matce Bożej polecać będziemy przyszłoroczne plony. Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy Św.

Msze Św. będą w Przeczycy o godz. 700, 900, 1100 a po południu o godz. 1800. W Kamienicy o godz. 1000 i 1700.