Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

27. XI. 2022.

Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Czas Adwentu jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa i radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Po południu Msza św. o godz. 1600 a 15 minut wcześniej będą śpiewane Nieszpory.

Jutro, 28. XI., przypada 48 rocznica śmierci Ks. Kanonika Stanisława Machnika, który przez 54 lata pełnił posługę kapłańską w naszej Parafii. Msza św. za zmarłego Ks. Proboszcza będzie w dniu jutrzejszym o godz. 1700. W tym dniu przypada również 13 rocznica święceń Biskupich Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji a także o ks. Kanoniku Stanisławie – pasterzu naszej parafii.

Roraty w dni powszednie będą wieczorem o godz. 1700. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie młodzież i dzieci. Dzieci tradycyjnie w miarę udziału w roratach będą mogły zebrać wyklejankę adwentową. Pół godziny przed roratami będą śpiewane godzinki o NMP.

W Kamienicy Dolnej Msza św. Roratnia będzie w dni powszednie o godz. 1530.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca grudnia. Spowiedź przed I Piątkiem będzie codziennie przed każdym nabożeństwem.

W Pierwszy Czwartek miesiąca grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 1600. Zapraszamy do modlitwy o powołania wszystkich parafian, a szczególnie Wspólnotę Modlitewną o powołania do Służby Bożej.

W Kamienicy Dolnej w I Piątek spowiedź od godz. 1500 i Msza św. Roratnia o godz. 1530. Do chorych udamy się dopiero przed świętami.

W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych.

W związku z ogólnopolskim dniem modlitw za Kościół na wschodzie w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek aby pomóc Kościołom na wschodzie.

W kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia: w środę święto Św. Andrzeja – Apostoła, w sobotę wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego.

Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki świąteczne, którymi będziemy się dzielić w Wigilijny wieczór. W najbliższych dniach Pan Organista lub Pan Kościelny udadzą się z nimi do naszych rodzin. Niech ofiary złożone przy tej okazji będą naszą wdzięcznością za ich pracę w naszym Kościele.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra dla dzieci. Można też nabyć „Chlebki Miłosierdzia”. Nie są one duże, ale składając ofiarę za ten chlebek możemy pomóc bardzo dużo ludziom potrzebującym pomocy, których wspiera Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W zakrystii zaś od dzisiaj można nabyć świece wigilijne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Składając ofiarę za tę święcę pomagamy dzieciom, które wspiera Caritas Diecezji Tarnowskiej

Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę zamiast kwiatów. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na bieżące cele parafialne.