Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła

7. VIII. 2022.

Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 1545. Po nieszporach Msza św. o godz.1600.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Nowennę ofiarujemy jako prośbę o błogosławieństwo i opiekę MB Przeczyckiej dla pielgrzymujących do naszego sanktuarium.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika – prez., we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę święto św. Wawrzyńca – diakona i męcz., w czwartek wspomnienie św. Klary – dziew.

Zbiórki ministrantów i lektorów będą w środę i w piątek po Mszy św. wieczornej. Prosimy równie ministrantów i lektorów z Zagórza i Kamienicy o przybycie na te zbiórki i włączenie się w uroczystości odpustowe.

Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i strojenie kwiatami oraz koszenie trawników wokół kościoła i plebanii. Dziękujemy także Strażakom ze Skurowej za pielęgnację drzew wokół kościoła i zabezpieczenie ich szczególnie przed zbliżającym się Odpustem.

Już w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 1800 rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Tygodniowy Odpust. Po tej Mszy św. czuwanie prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

Program odpustu zamieszczony jest na plakatach, w Internecie oraz na specjalnie przygotowanych ulotkach, które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

W najbliższą niedziele 14. sierpnia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z kazaniem ogólnym.

W czasie trwania Odpustu w dni świąteczne (a więc przyszła niedziela i następna oraz 15. sierpnia) Msza św. w Kamienicy Dolnej będzie tylko o godz. 1500.